MILÍ ZÁKAZNÍCI, NÁŠ ESHOP PRECHÁDZA AKTUALIZÁCIOU. KAŽDÝ DEŇ SA MÔŽETE TEŠIŤ NA NOVINKY, KTORÉ PRE VÁS POSTUPNE DOPĹŇAME.

Kúzelné čítanie - kniha Človek a príroda

Kód: 1940
Neohodnotené
Značka: ALBI
€14,99 –7 %
delishka kuzelne citanie clovek a priroda
€14,99 –7 % €13,99
Skladom

Vydajte sa do pravekej aj modernej krajiny a prebádajte pestrý a rozmanitý život na Zemi prostredníctvom ekológie. Pre deti od 6 rokov.

Detailné informácie

Podrobný popis

Kúzelné čítanie - kniha Človek a príroda

 

Interaktívna náučná kniha Človek a príroda pre deti od 6 rokov  je pozvánkou prebádať pestrý a rozmanitý život na zemi. Deti sa s nami hravou formou dozvedia, čo je ekológia a ako funguje spolužitie človeka a prírody. Vezme vás na vychádzku do pravekej aj modernej krajiny, ale aj do tajomného podzemia. Tak sa s nami vydajte na túto objavnú cestu a preskúšajte si svoje znalosti v zábavných kvízoch!  

 

OBSAH KNIHY:

  • ŽIVOT MENÍ PLANÉTU - Vieš čo je to ekológia? Vieš čo všetko do tejto vedy patrí? Zistíš to v tejto kapitole. 
  • BEZ VODY NEEXISTUJE ŽIVOT - Táto kapitola pojednáva o sladkej vode a jej využití naprieč planétou. Kolobeh vody, zavlažovacia funkcia, ako sa voda filtruje, odkiaľ sa berie alebo na čo všetko sa využíva.
  • MIESTO NA ŽIVOT - Akoto, že vo svete existuje tak veľa druhov organizmov? A kde všade sa nachádzajú živé organizmy a čo potrebujú pre svoje prežitie? To sa dozviete v tejto kapitole.
  • PRÍRODNÉ ZDROJE - Čo sú to tie neobnoviteľné zdroje? Odkiaľ sa vzali? Na čo ich využívame? Dajú sa znova získať? Vypočujte si o tom viac.
  • ODKIAĽ ZÍSKAVAME ENERGIU? - V bežnom živote využívame rôzne typy energií. Aké? Odkiaľ sa berú? Na čo slúžia? Nechajte sa previesť svetom energií a zistite o nich viac.
  • ČLOVEK MENÍ KRAJINU - Ľudia na krajinu vplývajú svojou činnosťou ale aj nečinnosťou. Ako vplýva na život činnosť a čo dokážeme spôsobiť tým, že nerobíme naopak nič? Dozviete sa v tejto kapitole.
  • STAROSTLIVOSŤ O KRAJINU - Zaujíma ťa, či je lepšia rovná alebo zatočená rieka? Alebo či je správne zasypať kameňolom, aby sa nikdy nevedelo že tu bol?To sú presne otázky, ktoré riešie ochrancovia prírody, pozri sa na to!
  • AKO SA SPRÁVAŤ K SVETU - Rady, ako sa správať ekologicky, človek často dostane, hoci nechce. Navyše ich je mnoho a niekedy sa navzájom vylučujú. Knižka ti pomôže spraviť si v nich poriadok.

PARAMETRE PRODUKTU:

Knižka obsahuje viac ako 1700 zvukov a textov

Knižku nahovorili Michaela KaprálikováRichard Stanke

Preklad: Mgr. Henrieta Hanovcová

Ilustrácie: © Mgr. Adéla Rúčková, 2017

Texty: © Mgr. Lukáš Falteisek, Ph.D., 2017

Odborný garant: Prof. David Storch, Ph.D.

Rozmery knižky: 22,9 cm x 26,9 cm

 

HOVORIACA KNIHA FUNGUJE IBA S POUŽITÍM ELEKTRONICKEJ CERUZKY ALBI. ​KNIHA NEOBSAHUJE ELEKTRONICKÚ CERUZKU ALBI!