Kúzelné čítanie - kniha Hravá prírodoveda

Kód: 2048
Neohodnotené
Značka: ALBI
€14,99
Skladom

Táto interaktívna hovoriaca knižka Hravá prírodoveda z edície Kúzelné čítanie zoznámi deti od 6 rokov so základmi prírodovedy.

Detailné informácie

Podrobný popis

Kúzelné čítanie - kniha Hravá prírodoveda

 

Valentín je žaluď, ktorý sa rozhodol, že keď už mal to šťastie a neskončil žiadnemu zvieratku v žalúdku, nájde si miesto, kde zakorení a stane sa tak statným dubom.

Deti s Valentínom prejdú rôznymi biotopmi a všetkými ročnými obdobiami. Valentín im prezradí, čo je živá a neživá príroda, ako sa vyvinul motýľ, čo je potravinový reťazec, aké sa u nás nachádzajú horniny alebo aj to, ako vznikli pohoria.

Nasledujme Valentína a rozhliadnime sa navôkol!

 

OBSAH KNIHY:

  • VALENTÍNOVA MISIA - Vydajte sa do lesa a naučte sa rozoznať jeho zvieracích obyvateľov alebo rozoznávať stromy a ich plody a listy.
  • POD SNEHOVOU PERINOU - Prírodu prikryl sneh. Vydajte sa na prechádzku a objavujte ako sa zmenil život v lese pre rastliny, stromy a zvieratká.
  • ĎALEKOHĽAD A FARBY KVETOV - Lúka v plnom rozkvete ponúka nevídané divadlo. Naučte sa niečo o lúčnych kvietkoch, ktoré nájdete aj na prechádzke.
  • POD VODOU SA NIEČO TRBLIECE - Zo súše sa presunieme bližšie k vode. Objavte faunu a flóru na brehu rieky ale aj pod hladinou.
  • ĎALEKO JE VIDNO Z HÔR - Myslíte si, že vo vysokohorskom prostredí nájdete tie isté zvieratká a rastliny ako v lese? Omyl! Vydajte sa do hôr a zistite to na vlastné uši :) 
  • MEDZI POĽAMI BÝVA ŽIVO - Pri ceste autom sa polia javia ako bezduché pláne. Vedeli ste však, že aj na týchto pláňach žijú zvieratká a rastú tam charakteristické rastliny?
  • KDESI V NOČNOM LESE - Boli ste už niekedy v noci sami v lese? Že nie? Vydajte sa tam prostredníctvom tejto knižky a zistite ako sa zmení lesné osadenstvo keď zapadne slnko.
  • TOTO JE TO PRAVÉ MIESTO - Posledná kapitola sa venuje jaskyniam a ich priľahlému okoliu. Zostúpte do tmavých zákutí jaskýň a objavujte organizmy a rastliny, ktoré ju obklopujú.

PARAMETRE PRODUKTU:

Knižka obsahuje viac ako 2800 zvukov a textov.

Knižku nahovorili Peter Krajčovič, Peter RúfusLucia Vráblicová.

Odborný garant: © Ing. Jiří Veska, Ph.D., 2017

Preklad: Ing. Renáta Marťáková, Henrieta Hanovcová, 2018

Básničky: Katarína Makara, 2018

Ilustrácie: © Martina Lásková, 2017

Odborný text: © Barbora Pátková, 2017

Text: © Lucie Krystlíková, 2017

Rozmery knižky: 22,9 cm x 26,9 cm

ISBN: 978-80-89773-20-6

HOVORIACA KNIHA FUNGUJE IBA S POUŽITÍM ELEKTRONICKEJ CERUZKY ALBI. ​KNIHA NEOBSAHUJE ELEKTRONICKÚ CERUZKU ALBI!

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie