Kúzelné čítanie - kniha Hravá prírodoveda

Kód: 2048
Neohodnotené
Značka: ALBI
€17,99
Skladom

Táto interaktívna hovoriaca knižka Hravá prírodoveda z edície Kúzelné čítanie zoznámi deti od 6 rokov so základmi prírodovedy.

Detailné informácie

Podrobný popis

Kúzelné čítanie - kniha Hravá prírodoveda

 

Valentín je žaluď, ktorý sa rozhodol, že keď už mal to šťastie a neskončil žiadnemu zvieratku v žalúdku, nájde si miesto, kde zakorení a stane sa tak statným dubom.

Deti s Valentínom prejdú rôznymi biotopmi a všetkými ročnými obdobiami. Valentín im prezradí, čo je živá a neživá príroda, ako sa vyvinul motýľ, čo je potravinový reťazec, aké sa u nás nachádzajú horniny alebo aj to, ako vznikli pohoria.

Nasledujme Valentína a rozhliadnime sa navôkol!

 

OBSAH KNIHY:

  • VALENTÍNOVA MISIA - Vydajte sa do lesa a naučte sa rozoznať jeho zvieracích obyvateľov alebo rozoznávať stromy a ich plody a listy.
  • POD SNEHOVOU PERINOU - Prírodu prikryl sneh. Vydajte sa na prechádzku a objavujte ako sa zmenil život v lese pre rastliny, stromy a zvieratká.
  • ĎALEKOHĽAD A FARBY KVETOV - Lúka v plnom rozkvete ponúka nevídané divadlo. Naučte sa niečo o lúčnych kvietkoch, ktoré nájdete aj na prechádzke.
  • POD VODOU SA NIEČO TRBLIECE - Zo súše sa presunieme bližšie k vode. Objavte faunu a flóru na brehu rieky ale aj pod hladinou.
  • ĎALEKO JE VIDNO Z HÔR - Myslíte si, že vo vysokohorskom prostredí nájdete tie isté zvieratká a rastliny ako v lese? Omyl! Vydajte sa do hôr a zistite to na vlastné uši :) 
  • MEDZI POĽAMI BÝVA ŽIVO - Pri ceste autom sa polia javia ako bezduché pláne. Vedeli ste však, že aj na týchto pláňach žijú zvieratká a rastú tam charakteristické rastliny?
  • KDESI V NOČNOM LESE - Boli ste už niekedy v noci sami v lese? Že nie? Vydajte sa tam prostredníctvom tejto knižky a zistite ako sa zmení lesné osadenstvo keď zapadne slnko.
  • TOTO JE TO PRAVÉ MIESTO - Posledná kapitola sa venuje jaskyniam a ich priľahlému okoliu. Zostúpte do tmavých zákutí jaskýň a objavujte organizmy a rastliny, ktoré ju obklopujú.

PARAMETRE PRODUKTU:

Knižka obsahuje viac ako 2800 zvukov a textov.

Knižku nahovorili Peter Krajčovič, Peter RúfusLucia Vráblicová.

Odborný garant: © Ing. Jiří Veska, Ph.D., 2017

Preklad: Ing. Renáta Marťáková, Henrieta Hanovcová, 2018

Básničky: Katarína Makara, 2018

Ilustrácie: © Martina Lásková, 2017

Odborný text: © Barbora Pátková, 2017

Text: © Lucie Krystlíková, 2017

Rozmery knižky: 22,9 cm x 26,9 cm

ISBN: 978-80-89773-20-6

HOVORIACA KNIHA FUNGUJE IBA S POUŽITÍM ELEKTRONICKEJ CERUZKY ALBI. ​KNIHA NEOBSAHUJE ELEKTRONICKÚ CERUZKU ALBI!